Srpen 2008

Tygří oko

26. srpna 2008 v 19:18 Drahé kameny + info
Hustota: 2,64-2,71
Tvrdost: 7
Štěpnost: bez štěpnosti
Obsahuje zarostlá vlákna krokydolithu (modrého azbestu) železitosirného, průsvitný, po vybroušení krásného zlatavého lesku.
Modré tygří oko - zpomaluje metabolismus, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu. Zlaté tygří oko - varuje před samolibostí, pomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Pomáhá při zkouškách a důležitých jednáních. Červené tygří oko - zrychluje metabolismus, přináší motivaci a povzbuzení.

Křišťál

25. srpna 2008 v 20:39 Drahé kameny + info
Hustota:2,65
Tvrdost:7
Štěpnost: Jen zřídka zřetelná
Nejčistší forma křemene, čirý, bezbarvý.

Achát

25. srpna 2008 v 17:11 Drahé kameny + info
Hustota: 2,65
Tvrdost: 7
Štěpnost: neštěpný
Některé acháty mají uprostřed geodu - dutinu, vlastně takovou jeskyňku, která bývá vyplněná zejména krystalky třpytivého křišťálu, někdy taky záhnědy nebo ametystu.
Právě pro své nenapodobitelné bizarní křivky, přímky anebo kruhy sestavené do abstraktních kreseb a obrazců byl již od starověku achát oblíbeným drahým kamenem.

Jantar

24. srpna 2008 v 22:00 Drahé kameny + info
Hustota:1,20
Tvrdost: 2-3 taje při teplotě 300 až 400 stupňů. Můžete ho poškodit hořící cigaretou. Také je citlivý na alkohol.
Štěpnost: neštěpný
Jantar je zkamenělá pryskyřice.
V jantaru je koncentrovaná sluneční energie, a to jak světelná, tak i tepelná. Zároveň nezapře, že jsou v něm aktivující aromatické látky, které se uvolňují teplem. Dodává organismu energii a protepluje špatně prokrvované oblasti. Mírní horečky, revmatické potíže, bolesti kloubů, pomáhá při nachlazení, zánětech močových cest. Má podobné účinky a použití jako jeho vzdálený příbuzný - propolis.

Ametyst

24. srpna 2008 v 21:32 Drahé kameny + info
Hustota: 2,63-2,65
Tvrdost: 7
Štěpnost: neštěpný
Je nejkrásnější odrůdou křemene.
Nejznámější a nejbohatší naleziště ametystu se nacházejí v Brazílii, Uruguay a USA. Ametyst je odrůdou křemene s příjemnou světle až tmavě fialovou barvou. Jeho zbarvení je způsobeno stopovou příměsí železa a při zahřátí na 250 stupňů se jeho fialová barva mění na žlutohnědou.

Vtipy

24. srpna 2008 v 13:48 Testy•Hry•Vtipy
"Pepo platíš daně?"..."Pochopitelně, platím nejen Daně ale i Lence a Ivaně!"
"Pane vrchní," rozčiluje se host, "to pivo je kalné a ještě ke všemu v něm plave moucha!"..."Nesmysl, jak by mohlo být kalné, když v něm vydíte tu mouchu!"
Povídá barman hostu u baru: "Pane továrníku, váš syn si tady dává daleko dražší pití a také nám nechává vyššíspropitné než vy."..."Pocopitelně, on má bohatého otce, já ne!"
"Naší specialitou jsou šneci," říká vrchní hostovi...."Vím jeden mě posledně obsluhoval!"Pomozte nevinným zvířatům!!

20. srpna 2008 v 11:12 Zvířata
Pokaždé když v televizi uvidíte novou reklamu na MAX FACTOR uvědomte si KOLIK ZVÍŘAT ZEMŘELO kvůli jendomu drahýmu výrobku!!!!!
Zvířata prožívají při testování daného výrobku nepředstavitelnou bolest a mohou i umřít...
Nekupujte si MF a napište jim svůj nesouhlas!!

JESTLI MÁTE BLOG, ZKOPÍRUJTE TENTO ČLÁNEK A DEJTE HO NA SVŮJ BLOG! BOJUJTE ZA TATO BEZMOCNÁ ŽIVÁ STVOŘENÍ!!!! ROZŠIŘTE TENTO ČLÁNEK!


Proč se kočka někdy příliš často myje?

16. srpna 2008 v 15:09
Kočka je čistotné zvíře a myje se často, při každé vhodné příležitosti (je to její druhá nejoblíbenější činnost- hned po spánku). Jestliže se však kočkazačne nápadně často starat o čistotu v okolí řitního otvoru, je to projevem toho, že s největší pravděpodobností v jejím střevním traktu se zabydlela tasemnice. Zejména kombinace nezviklé chuti k jídlu se zadečkem nablýskaným jako zrcátko mluví zavše. Dalším projevem tohoto stavu je také občas vyčnívající bělavá tyčinka pod ocáskem (odpadlí článek tasemnice). Šiřiteli tasemnic jsou blechy a stačí často jediná blecha, kterou kočka sežere se zakousnutou myší. proto je nutné nejdříve kočku zbavit blech (vystříkat jí kožíšek prostředkem proti hmyzu) a následně ji odčervit pomocí zvláštních tablet, které koupíte u veterináře. Někdy je nutné tuto proceduru po dvou týdnech zopakovat.

Proč psi štěkají?

16. srpna 2008 v 14:43
Ještě nedávno se vědci domnívali, že psí štěkot je jen náhodným zvukem nebo pouhým projevem rozrušení. Mezi domácími psy a různými psovitými šelmami je však velký rozdíl. Vědci zjistili, že vlci, kojoti a další šelmy využívají spíše než štěkotu řady jiných zvuků, jako například vytí nebo kňučení. Vše závisí na okolnostech. Dospělé psovité šelmy štěkáním často dávají najevo agresivitu, mladí jedinci na sebe štěkají při hrách a zápasení. Právě podobnost mezi chováním štěňat divokých a domácích psů vedla vědce k myšlence, že domestikovaní psi si zachovávají vlastnosti štěňat po celý život.

Sarah Wayne Callies

14. srpna 2008 v 10:49 Sarah Wayne Callies
Sarah Wayne Callies
Povolání: Herečka
Věk: 31
Datum narození: 1.6. 1977
Místo narození: La Grande, Illinois, USA
Znamení: Blíženci
Filmografie:
Šepot
Celestinské proroctví
"Útěk z vězení" (TV seriál)
"Vražedná čísla" (TV seriál)
"Dragnet" (TV seriál)
"Queens Supreme" (TV seriál)
"Tarzan" (TV seriál)
"Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti" (TV seriál)Něco o něm

13. srpna 2008 v 9:29 Prison break
Michael Scofield je stavební inženýr, který chce zachránit z vězení svého bratra Lincolna, nespravedlivě odsouzeného za vraždu bratra viceprezidentky USA k trestu smrti. A tak provede bankovní loupež, za niž je odsouzen. Soudkyně vyhový jeho žádosti a pošle ho do vězení Fox River, kde v cele smrti čeká na popravu Lincoln. Michael se přes někdejšího gangstera Abruzziho dostane mezi pracující vězně, což mu umožní stýkat se s bratrem a sdělit mu, že připravuje plán na jeho osvobození.Stavební firma v níž Michael pracoval, se totiž podílela na úpravách věznice Fox River, a tak Michael nejenom viděl její podrobné plány ale má je dokonce vytetované přímo na těle...